Czym są studnie głębinowe?

Studnie głębinowe kiedyś były powszechne – teraz zaś są rarytasem, na który nie wszyscy sobie mogą pozwolić, nie tylko przez względy finansowe, ale także możliwości.  Nie każda ziemia nadaje się pod wiercenie studni głębinowych. Dzieje się tak, ponieważ studnie mają wiele zalet, w tym przede wszystkim zdecydowanie lepszą wodę, niż ta, którą możemy znaleźć w kranach.

Studnie głębinowe

Studnie głębinowe nazywane są również studniami wierconymi lub studniami rurowymi. Wszystko dlatego, że do ich uzyskania trzeba rzeczywiście wiercić podłoże (przy pomocy specjalnej wiertnicy), a następnie wprowadza się do niego specjalne rury – osłonową i filtracyjną.

Takie studnie zwykle są dosyć duże – mają ponad 10 metrów, choć ich długość nie powinna przekraczać 30 metrów. Czasem do ich właściwej pracy potrzebne są więc specjalne pompy, które umożliwiają wydobycie wody na powierzchnię. Jest ona zdatna do picia, dzięki warstwie nieprzepuszczalnej, przez którą się przebijamy i która chroni znajdującą się pod niej wodę przed oddziaływaniem szkodliwych czynników zewnętrznych. Dlatego – jeśli to możliwe – warto mieć podobną studnię przy swoim domu.

Gdzie znaleźć firmę zajmującą się wierceniem studni?

Zapraszamy do zapoznania się z ofertą firmy DrillPol, działają na terenie całego Śląska i okolic. Oferują kompleksową usługę, włącznie z formalnościami.