Ile kosztuje wiercenie studni głębinowej?

Studnia głębinowa, inaczej zwana rurową lub wierconą, jest jednym z rodzajów czerpania wody, na jaki możemy się zdecydować. Inne, popularne studnie to te kopane – przy czym są zdecydowanie płytsze, zatem dostarczają dużo gorszą jakościowo wodę. 

Jak zacząć?

Wiercenie studni głębinowej nie jest oczywiście darmowe, ale nie jest też tak kosztowne, jak niektórzy sądzą. Ostateczny koszt uzależniony jest od wielu czynników – na przykład rodzaju gruntu, problemów, jakie można napotkać na drodze, konkretnej firmy, z której usług korzystamy i kosztu użytych do budowy materiałów. Płacimy bowiem nie tylko za odwiert, ale także późniejsze położenie rur i montaż pompy, która będzie ułatwiała pobieranie wody.

Ostateczny, średni koszt wiercenia podobnej studni w Polsce to około 110-140 złotych za 1 metr. W przypadku studni bardzo głębokich – sięgających 20 czy 30 metrów (więcej studnia mieć nie może) zbiera się zatem spora sumka, jednak woda jest pierwszorzędnej jakości.

DrillPol na Śląsku

Zapraszamy do zapoznania się z ofertą DrillPol – działają na terenie całego Śląska i okolic. Namiary na ofertę – studnie głębinowe Brenna