Jaką studnię zbudować?

Kiedy w pobliżu nie ma sieci wodociągowej, rozpatrujemy budowę studni. Najczęściej bierze się wtedy pod uwagę studnie gruntowe pierwszego poziomu (warstwę podskórną), jednak woda z tej warstwy jest narażona na skażenie od okolicznych kanalizacji, nawozów z pól itp. Dodatkowo ilość takiej wody jest mocno uzależniona od pogody – susza może znacznie ograniczyć jej dostępność. 

Budowa studni głębinowej często jest najlepszym rozwiązaniem, szczególnie kiedy dom jest w trakcie budowy i nie ma jeszcze podłączenia do kanalizacji. Nieraz może się okazać, że powierzchnia działki jest na tyle duża, że nieopłacalne byłoby korzystanie z przyłącza wodociągowego.

Zdecydowanie tańszym rozwiązaniem w perspektywie będzie właśnie budowa studni głębinowej.

Pobiera ona wodę z głębokości od 10 do nawet 100m, jest oddzielona od wód gruntowych pierwszego poziomu warstwą nieprzepuszczalną, co chroni wodę przed zanieczyszczeniami. Pozyskiwana z takiej studni woda jest bardziej miękka i czysta niż wodociągowa, a sama studnia może być eksploatowana przez nawet kilkadziesiąt lat.  Budowę studni głębinowej warto zlecić firmie studniarskiej, która udzieli fachowej porady i wykona pracę solidnie dzięki wyposażeniu w specjalistyczny sprzęt.

Oferta firmy Drillpol

Planujesz budowę studni głębinowej? Szukasz firmy z doświadczeniem? Wybierz ofertę Drillpol – drillpol.com. Gwarantujemy najwyższą jakość usług oraz 24- miesięczną gwarancję. Dotyczy to studni jak i sprzętu, który zainstalujemy.