Od czego zależy koszt studni głębinowej?

Koszt studni głębinowej jest zwykle dość trudny do oszacowania. Trudności z jego podaniem nie wynikają jednak ze złej woli firm zajmujących się budową studni tego rodzaju. Problem wiąże się przede wszystkim z tym, że istnieje wiele czynników, które mają wpływ na jego wysokość.

Gdybyśmy mieli wskazać najważniejszy, z pewnością musielibyśmy wspomnieć przede wszystkim o charakterze podłoża. To właśnie ono decyduje o tym, jakie prace będą wykonywane i jakiego rodzaju sprzęt będzie wykorzystywany w ich trakcie, nic więc dziwnego, że już na tym etapie mamy do czynienia ze znacznymi różnicami w cenie. Kolejna różnica jest związana z samym charakterem studni, na ten zaś wpływa indywidualne zapotrzebowanie zgłaszane przez zleceniodawcę. Nie bez znaczenia jest jednak i to, że firmy zajmujące się budową studni głębinowych mają zróżnicowane doświadczenie. Te, podobnie, jak wykorzystywany przez nie sprzęt, również nie pozostaje bez wpływu na koszt inwestycji. Cena jest też tym wyższa, im krótszy jest planowany czas inwestycji.

DrillPol – profesjonalna firma

Zapraszamy do zapoznania się z ofertą DrillPol – działają na terenie całego Śląska i okolic. Namiary na ofertę –studnie głębinowe Cieszyn