Studnia głębinowa – czy warto z niej korzystać?

Większość osób nie chce sprawiać samym sobie dodatkowych kłopotów – z tego względu wolą posiadać gotowe przyłącze do wody poprzez sieć wodociągową. Czasem jednak nie ma możliwości wykonania takiego podłączenia, albo też z różnych względów jest to nieopłacalne. Wówczas jedyne rozwiązanie to wykopanie studni – przy czym istnieje kilka ich rodzajów!

O studniach

Studnie głębinowe są najbardziej opłacalne i najbardziej warto z nich korzystać. Posiadają bowiem najczystszą wodę, która nadaje się do picia. Są bardzo głębokie – mogą sięgać nawet 30 metrów – co sprawia, że woda którą czerpią znajduje się poniżej warstwy nieprzepuszczalnej, chroniącej ją przed oddziaływaniem czynników zewnętrznych, mogących ją zanieczyścić. Studnia głębinowa to dobra inwestycja, jako że zyskujemy wodę pitną najwyższej jakości!

Ponadto tego rodzaju studnie nie są przesadnie drogie. Trzeba oczywiście opłacić pracę specjalnej wiertnicy oraz kupić rury i pompę. Koszt wiercenia to około 110-140 złotych za metr. Mimo wszystko nie jest to więc zbyt kosztowna decyzja.

Gdzie szukać firmy?

Zapraszamy do zapoznania się z kompleksową ofertą DrillPol, budują studnie głębinowe od wielu lat, co jest gwarancją najwyższej jakości. Namiary na ofertę – studnie głębinowe Psary