Studnie głębinowe

Jak działa studnia głębinowa oraz czy opłaca się ją zbudować

Wiele osób posiadających działki, w celu oszczędzenia pieniędzy decyduje się na wybudowanie studni głębinowej. Przed samą decyzją o jej zbudowaniu warto dowiedzieć się jak ona działa.

Sposób działania studni głębinowej

Studnie głębinowe są zbudowane ze specjalnego wirnika, dzięki któremu możliwe jest pompowanie wody. Jest to bardzo ważna część, ponieważ to dzięki niej wywołane ciśnienie umożliwia wodzie przedostawanie się do góry. Jakość takich wirników decyduje o sprawności poboru wody.

Opłacalność

Studnie głębinowe pobierają wodę czystszą od tych które dostępne są w wodociągach. W studni montowane są filtry których zadaniem jest oczyszczenie wody z zabrudzeń i nieczystości. Studnia głębinowa jest również bardziej opłacalna od wodociągów. Roczne koszty utrzymywania i poboru wody ze studni są mniejsze od pobierania wody z wodociągów. Dodatkową zaletą wodociągów jest niezależność. Wodociągi mogą ulec awarii lub woda w nich może zostać tymczasowo odcięta, gdy na swojej głowie mamy gospodarstwo rolne lub sady, nie możemy pozwolić sobie na brak wody. Dzięki studni głębinowej możemy pobierać wodę kiedy chcemy.