Studnie głębinowe

Studnia inna niż wszystkie

Coraz częściej możemy usłyszeć, że osoby, które zamieszkują domy jednorodzinne nawet mając możliwość podłączenia się do lokalnej sieci wodociągowej zastanawiają się nad tym, czy rzeczywiście jest to najlepsza opcja. Już to może budzić zdumienie, te ostatnie rośnie przy tym, gdy uświadamiamy sobie, że alternatywą jest budowa studni. W tym miejscu warto jednak podkreślić, że nie mamy na myśli klasycznej studni kopanej

Dziś systematycznie wypiera ją studnia głębinowa – rozwiązanie, które nie tylko może rywalizować z wodociągami, ale niejednokrotnie wychodzi z tej realizacji zwycięsko.

Studnia taka nie nazywa się głębinową przez przypadek. Nie zawsze jest umieszczona na tej samej głębokości, bywa jednak i tak, że wierci się ją nawet dziesięć metrów pod ziemią. Nietrudno się domyślić, że nie postawimy jej samodzielnie, co nie jest wcale aż tak trudne w przypadku studni kopanych. Tu niezbędna staje się tak zwana wiertnica – urządzenie posiadane przede wszystkim przez profesjonalne firmy budowlane zajmujące się realizacją tego rodzaju zleceń.