Studnie głębinowe

Warto mieć studnię głębinową, ale trzeba ją badać

Kiedyś studnia była po prostu koniecznością. Nie dało się funkcjonować bez niej. Dzisiaj moglibyśmy oczywiście skorzystać z wodociągów i tak też zrobimy, ale mimo wszystko warto jest uzupełniać wodę z tego źródła poprzez studnią głębinową. Jest to bowiem niemal darmowy sposób pozyskiwania wody. Jedynym kosztem jest tak właściwie wstępna inwestycja. Do tego dochodzi niestety koszt badania wody.

Sanepid prawdę nam powie

Budowa studni głębinowej w zasadzie zabezpiecza nas przed zanieczyszczeniami, jakie mogłyby się pojawić w wodzie w wyniku zanieczyszczenia środowiska czy rozlania czegoś na posesji. Mamy bowiem do czynienia z wodą, która jest wystarczająco głęboko, by niemal wszystko zostało skutecznie przefiltrowane. Niestety, wciąż istnieją różne teoretycznie możliwe scenariusze, w których dochodzi do zanieczyszczenia wody. Dlatego trzeba ją regularnie badać. Pierwsze badanie, zaraz po oddaniu studni do użytku, kosztuje w Sanepidzie około 400zł. Kolejne badania mogą mieć charakter w pełni wyrywkowy i są tańsze.

Budowa studni z firmą Drillpol

Jeśli jesteście zainteresowani budową studni głębinowej i szukacie profesjonalnego wykonawcy zapoznajcie się z ofertą firmy Drillpol – budowa studni głębinowej w Tychach.