Studnie głębinowe

Woda ze studni- czysta i tania

Posiadanie własnego, przydomowego źródła wody jest idealnym rozwiązaniem, jeżeli posiadamy ogromny ogród czy pola uprawne. Koszt utrzymania takiego ujęcia jest znacznie niższy niż przeciętne rachunki za wodę, dzięki temu jest to bardzo opłacalna inwestycja.

Studnie głębinowe to pionowe ujęcia wód podziemnych, sztuczny otwór wiercony sięgający do warstw wodonośnych. Stały pobór wody z takiej studni jest możliwy dzięki pompie głębinowej. Wykorzystanie studni głębinowej ma wiele możliwości, które są zależne od naszej wyobraźni, wymogów technicznych i potrzeb.

Jak zbudowana jest studnia głębinowa?

W momencie, kiedy zostanie ustalone miejsce studni, wykonywany jest odwiert o średnicy 220 mm pod stalową rurę osłonową w celu odcięcia wód gruntowych. Następnie dowierca się do warstwy wodonośnej, aż do uzyskania odpowiedniej wydajności studni. Kolejny etap to zabudowanie odwiertu. Kiedy odwiert jest zabudowany, powstaje przestrzeń między filtrami a ścianą odwiertu, którą wypełnia się żwirem filtracyjnym i zabezpiecza materiałem uszczelniającym.

Firma Drillpol

Drillpol to rodzinna firma wiertnicza z długoletnim doświadczeniem. Specjalizują się w odwiertach pod ujęcia wody, w odwiertach pod pompy ciepła oraz odwiertach pod studnie chłonne. Do odwiertów wykorzystują metodę udarową i dzięki najnowocześniejszej technologii wykonanie studni głębinowej zajmuje im jeden dzień. Sprawdźcie naszą ofertę – www.drillpol.com.