Studnie głębinowe

Z jakim kosztem się liczyć budując studnię głebinową?

Choć studnia głębinowa jest rozwiązaniem spotykającym się z dużym uznaniem ze strony osób myślących o inwestycji w nią, nie jest wcale propozycją, która nie wzbudza jakichkolwiek kontrowersji.

Przeciwnie, wiele pytań stawianych przez jej potencjalnych właścicieli sprawia, że serce bije mocniej zarówno im samym, jak i wykonawcom odpowiadającym za studnię w praktyce. Jednym z takich pytań jest pytanie o koszt studni głębinowej.

Nietrudno się domyślić, że mamy do czynienia z jednym z tych pytań, na które niemal nie da się odpowiedzieć. Często można usłyszeć, że studnię głębinową można wybudować nawet za 4000 złotych. Niemal natychmiast podkreśla się jednak, że tak niski koszt jest prawdziwym ewenementem, a co za tym idzie – nie ma co na niego liczyć. Zdecydowanie częściej wydatki są bez porównania wyższa zwłaszcza, że każdy metr odwiertu jest szacowany na 150-250 złotych. Nie można zapominać także o tym, że koszty generuje rura osłonowa. Każdy jej metr to przynajmniej 100 złotych, ceny rosną przy tym wraz ze wzrostem cen materiałów budowlanych.