Studnie głębinowe

Czy budowa studni głębinowej to strzał w dziesiątkę?

Przydomowa studnia głębinowa traktowana jest zazwyczaj jako alternatywa bądź uzupełnienie źródła wody użytkowej, ponieważ większość gospodarstw domowych korzysta w dzisiejszych czasach z sieci wodociągów miejskich. Wciąż jednak możemy spotkać działki budowlane, które nie mają możliwości podłączenia się do takiej infrastruktury i wtedy wykopanie takiej studni jest po prostu koniecznością. Natomiast coraz więcej z nas rozważa wybudowanie własnego ujęcia ze względów ekonomicznych, ponieważ jest to znacznie tańsze rozwiązanie niż doprowadzanie sieci wodociągowej do domu oraz zapewnia w przyszłości niemal całkowicie darmowego dostępu do wody.

Jak działa studnia głębinowa?

Studnia głębinowa jest to pionowa konstrukcja umieszczona w ziemi, która dociera do głębokich warstw wodonośnych. Woda jest pobierana na powierzchnię przy użyciu specjalnej pompy głębinowej zanurzonej bardzo głęboko w studni. W momencie odkręcenia kranu ciśnienie powietrza przepycha wodę przez system hydrauliczny do momentu, aż ciśnienie w pompie spadnie do ustalonego poziomu. W ten właśnie sposób woda popychana jest do góry przewodu łączącego pompę z punktem odbioru wody.

Oferta firmy Drillpol

Drillpol jest firmą, która świadczy bardzo profesjonalne usługi w zakresie budowy studni głębinowych. Ma za sobą zrealizowanych wiele projektów, dzięki czemu posiada niezbędną wiedzę, a przy każdej nowej inwestycji wykorzystuje ją oraz swoje wieloletnie doświadczenie. Jeśli jesteś zainteresowany sprawdź ofertę – studnie głębinowe.