Studnie głębinowe

Jak wygląda wiercenie studni?

Budowa studni głębinowej w dzisiejszych czasach to bardzo popularne rozwiązanie, które gwarantuje nam wodę dobrej jakości z pewnego źródła. Często wybieramy ten sposób na oszczędzanie, ponieważ ceny wody dostarczanej z sieci wodociągów miejskich ciągle rośną. Jeżeli planujemy budowę studni głębinowej, to dużą zaletą jest to, że nie musimy czekać na konkretną porę roku.

Wiercenie studni głębinowej należy zacząć od zlokalizowania warstwy wodonośnej przy pomocy mapy hydrologicznej. Kolejnym etapem jest wykonanie odwiertu przy pomocy wiertnicy, w której zabudowane są rury, filtry i zabezpieczenia. Studnia powinna być wywiercona tam, gdzie nie ma kolizyjnych miejsc i w odpowiedniej odległości od wszelkich źródeł zanieczyszczeń. Po wykonaniu odwiertu studnię uzbraja się w pompę głębinową. W ostatniej fazie wiercenia studni głębinowej wykonywane są wykopy, które łączą studnię głębinową z budynkiem mieszkalnym czy firmą.

Budowa studni głębinowej wymaga wyboru profesjonalnego fachowca. Firma Drillpol od wielu lat zajmuje się pracami związanymi z odwiertami, do każdego klienta podchodzi indywidualnie, a do wykonywanych prac wykorzystują wyłącznie najwyższej jakości sprzęt. Dzięki temu wszystkie usługi wykonane przez firmę Drillpol przynoszą trwałe i zadowalające efekty.